Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Naj dedinka

V roku 2014 sme našu obec odprezentovali v relácii televízie RTVS s názvom „Naj dedinka“. Zámerom tejto relácie bolo ukázať pozitíva života na vidieku. Naša dedinka súťažila v konkurencii ďalších piatych dedín: Čerhov (Zemplín – 831 obyvateľov), Lenartov (Horný Šariš – 1081 obyvateľov), Malachov (Pozdola Bystrice – 1063 obyvateľov), Plavecký Mikuláš (Záhorie – 712 obyvateľov) a Priepasné (Myjava – 371 obyvateľov). Keďže relácia mala zábavno-súťažný charakter, starostka obce aj jej obyvatelia boli zapojení do štyroch úloh. Úlohy boli určené – pre starostku, záujmové združenie, rodinu a všetkých obyvateľov.

Relácia sa natáčala 20. – 22.6.2014. Prvý deň mala ukázať svoju šikovnosť a komunikatívnosť so svojimi občanmi pani starostka. Zadanie znelo: „Pani starostka musí zorganizovať čo najviac obyvateľov, ktorí by urobili viditeľnú zmenu na verejnom priestranstve.“ A tak nám v priestoroch pri multifunkčnom ihrisku pribudol nový altánok.

Na výstavbe altánku sa pričinila aj pani starostka, ktorá "osobne" priviezla materiál na starom Zetore 25K

Ľudia sú "nastúpení", úlohy sú rozdelené, môže sa začať s výstavbou

Altánok na multifunkčnom ihrisku

V druhej úlohe mala starostka vrátiť predmety zapožičané od obyvateľov obce svojim majiteľom. Tieto predmety sa požičiavali deň vopred a boli pre ňu prekvapením. Napriek tomu všetky veci spoznala a vrátila správnym majiteľom.

Katka Brychtová s predmetmi, ktoré mala v rámci úlohy pani starostka vrátiť svojim majiteľom

Pani staroska, Katka Brychtová a najstarší obyvateľ obce p. Ján Burčo, ktorému pani starostka vrátila jeho "bakuľu"

Ďalšou úlohou bola ukážka práce združenia, alebo spolku, ktorý v obci pôsobí. Voľba padla na Dobrovoľný hasičský zbor, keďže ten tu má najdlhšiu tradíciu. Ako sa hovorí, treba si vychovávať aj nasledovníkov a tak do tajov tejto záujmovej činnosti naši dobrovoľní hasiči zaškolili deti a mládež.

Dobrovoľní hasiči nastúpení, ešte pár úvodných slov a ide sa na to

Príprava dobrovoľných hasičov na útok

Oslava v rodine. Toto bolo asi najťažšie zadanie, lebo povedzme si úprimne, kto z nás si dobrovoľne pustí kamery a celý štáb domov? Nakoniec sa podujala rodina Bystrianska. Vzhľadom na fakt, že sa im blížilo výročie svadby poňali oslavu v tomto duchu.

Posledná úloha bola pre všetkých obyvateľov, keďže  úloha bola určená pre celú obec. Vzhľadom na krásne letné počasie a obdobie sušenia sena, sme sa rozhodli, že ukážeme ako sa u nás „sušilo“ voľakedy.  Až 121 obyvateľov z 207 sa podieľalo na vytvorení názvu našej obce Baďan z nasušeného sena. Aj toto je dôkazom toho, že tá naša dedinka Baďan je pre vás tá NAJ DEDINKA.

Koľko občanov sa zúčastní poslednej úlohy?

Úlohy sa účastnilo 121 obyvateľov, dokonca niektorí aj v krojoch

Rozdeľovanie úloh pri skladaní nápisu obce z nasušeného sena

Seno bolo treba najskôr pohrabať

Pri žiadnej spoločnej práci nemôže chýbať spev v podaní FSk Baďančanka, ktorú doprevádzal heligonkár Stanko Bartko

Hlavné slovo pri príprave nápisu zo sena mal Jožko Bajnok st.

Na každého účastníka poslednej úlohy čakala sladká odmena v podobe torty s erbom obce

Tortu účastníkom "delila" Katka Brychtová


 

dnes je: 16.9.2019

meniny má: Ľudmila

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka