Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

ÚVODNÁ STRÁNKA OBCE BAĎAN

plagát 2017.jpg


 

27.8.2017   14.00

FT.jpg

Viacúčelové ihrisko Baďan

Futbalový turnaj

obec Baďan

Organizuje obec Baďan pri príležitosti dňa otcov. Športové podujatie pre občanov obce a chalupárov. Futbalové zručnosti si merajú slobodní, ženatí a chalupári z obce. Pre zúčastnených je pripravené malé občerstvenie.


 

9.9.2017   11:00

Koláž PDH.jpg

obec Baďan

Podsitnianske dni hojnosti - Hostina na Husacom pľaci

obec Baďan

Folklórny ľudový festival zameraný na návrat k ľudovým zvykom a tradíciám. Hlavný program sa bude niesť v znamení „hostiny“ a prípravy na ňu - vylamovanie a moržovanie kukurice, hakľovanie kapusty a tlačenie do suda, mletie a prešovanie hrozna, rozbíjanie a vyberanie orechov, varenie slivkového lekváru.

Ochutnať môžete husacinu s lokšami a kapustou, lokše s masťou, párance, guláš z diviny, grilované klobásy, pečené prasa koláče a pagáče našich šikovných gazdiniek, burčák a domácu pálenku.

Počas festivalu vystúpia: DFS Makovička z Hliníka nad Hronom, FSk Rozmarín z Pliešoviec, MSSk Veselí chlapi z Veľkých Kozmáloviec, FS Furmani z Nitry, FS Partizán zo Slovenskej Lupči.

Vidieť môžete prácu a diela tradičných remeselníkov, zakúpiť si môžete domáce mäsové výrobky, vajcia masť, slaninu, lekváre a jablkovú šťavu..., navštíviť môžete ľudovú izbu zameranú na tradičné odievanie.
Pripravené sú tiež atrakcie pre deti - skákací hrad, trampolína, jazda na koni, maľovanie na tvár...
Súčasťou programu bude súťaž trojčlenných družstiev (pravidlá súťaže, ako aj súťažné disciplíny budú vyhlásené v úvode podujatia), víťazné družstvo získa hus :)

Téma festivalu je taká ako minulý rok a bude akýmsi „reparátom“, pretože v minulom roku sme nemali dosť občerstvenia pre účastníkov. Tento rok by sme to chceli napraviť a všetkých, čo k nám zavítajú pohostiť do sýtosti :)


 


 

dnes je: 23.8.2017

meniny má: Filip

webygroup
ÚvodÚvodná stránka