Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

ÚVODNÁ STRÁNKA OBCE BAĎAN

Obecný úrad

Baďan č. 11

969 01  Baďan

 

Tel./fax: 045/672 66 24

Mobil: 0918 892 842

Mobil - starostka obce: 0907 358 377

E-mail:

Starostka obce: starostka@badan.sk

Všeobecné informácie: info@badan.sk

Podateľňa: podatelna@badan.sk

Sťažnosti: staznosti@badan.sk

Správa stránky: webmaster@badan.sk

 

poloha Obecného úradu


 

Úradná tabuľa

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2018 - výsledky

Voľby do orgánov samosprávy obcí, konané dňa 10.11.2018 – Výsledky
 
Počet voličov zapísaných v zoznamoch voličov......................................................................... ...viac...


 

Oznámenie o prerušení distribúcie elektriny


 

Zápisnica zo zasadnutia OZ dňa 18.10.2018


 

Informácie pre voliča


 

Oznam o dlhodobo uvoľnenej pracovnej pozícii - Komunitné centrum mesta Banská Štiavnica


 

Verejné vyhlášky

Upozornenie nájomcov pozemkov


 

Záverečné stanovisko SD POH BBSK na roky 2016-2020

Záverečné stanovisko z posúdenia strategického dokumentu je uložené v kancelárii Obecného úradu. V ktorýkoľkvek pracovný deň počas hodín pre verejnosť je možné doň nahliadnuť, robiť z neho výpisy, odp ...viac...


 

Verejné obstarávanie

Zákazka s nízkou hodnotou podľa § 117 zákona NR SR č. 343/2015 Z. z. o verejnom obstarávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov Názov zákazky: Prestavba kultúrneho domu na komunitné centrum v obci Baďan časť Klastava - stavebné práce


 

Nenašli sa žiadne akcie

Baďan v dedinke rozprávok

Obec Počúvadlo sa 27. mája, pri príležitosti sviatku našich najmenších – Dňa detí, už po 10-ty krát „premenila“ na rozprávkovú dedinku. Dobrovoľníci z obci mikroregiónu pre ne aj tento rok pripravili niekoľko rozprávkových stanovíšť.

Prvé stanovište patrilo práve našej obci. Deti sa spolu s nami preniesli do doby kamennej, k rodinke Flintstonovcov. So svojimi najlepšími priateľmi a zároveň aj susedovcami Rubbleovcami riešili adopciu dieťatka, ktorá sa im úspešne aj podarila. Malý chlapček Bamm Bamm však žil v pralese a nemal žiadnu výchovu ani návyky. A tak sa museli popasovať s niekoľkými problémami ako kúpanie, či hranie sa bez jeho obľúbených hračiek, kyjaku a praku. Pri jednej z hier nešikovne vystrelil z praku a ublížil malej dcére Flintstonovcov. Nastala veľká zvada,  a už už sa zdalo, že sa rodiny pohnevajú, ale nakoniec ako to v rozprávkach chodí sa všetko dobre skončilo. Fred a Barney spolu naďalej hrajú kolky, Vilma s Bety nakupujú a kávičkujú, no a z detí sú najlepší priatelia.

Túto rozprávku odprezentovali: Ľubica Kuková ako Vilma Flintstonová,  Fred Flintston v podaní Anny Bajnokovej, Miroslava Líšková hrala Pebbles Flintstonovú, v roly Bamm Bamma sa blisla Ľubica Kollárová, susedovcov Rubbleovcov predviedli Mária Bázliková – Bety, Janka Blašková – Barney a dokonca v trojrole pracovníčky z adopčnej agentúry, sestričky a rozprávačky excelovala Miroslava Malatincová.

No pri rozprávkach nie sú dôležité len „herecké výkony“ postáv, ale aj kostýmy, ktoré celú rozprávku dotvárajú. Tie naše autenticky a detailne zhotovila Zuzana Beňo, ktorej by sme sa za to aj touto cestou  chceli veľmi pekne poďakovať.

Flinstonovci

„Baďanské“ stanovište cestu do rozprávok začínalo a aj končilo. Posledné stanovište totiž patrilo členom DHZ Baďan. Tí deťom predviedli hasičskú techniku a na úplný záver im vyrobili penu, v ktorej sa poriadne vybláznili.

Členovia DHZ Baďan

Viac fotografií nájdete vo fotogalérii.


 
Pridať reakciu
Text:
Podpis:


 

dnes je: 16.11.2018

meniny má: Agnesa

webygroup
ÚvodÚvodná stránka